..kapatıyoruz..

Eveet...23 aylık bloğumu burada bitiriyorum.Gönül isterdi ikinci yılını da kutlayalım ama n'etçeğiniz..
Bloğu  bırakmamın nedenlerine gelirsek..Asıl nedeni ÖSSye bu kadar az kalmışken internete vakit ayıramam tabiiki.Diğer bir sebepte bloğu açtığım zamanlardaki delidolu,umursamaz,eğlenceli kız değilim artık.Çok değiştim..İki yılda bi insan ne kadar çok değişebilirse o kadar çok değiştim hemde..
Bu neşeli bloğu giderek daha da kararmaya başlayan iç dünyamla boğmak yerine burda bi yerde keselim istedim.
Bloğumu takip eden kişilerin sayısının üç-beş olduğunu unutup büyük halk kitlelerine sesleniyomuşum gibi devam edelim yazıya..
Evet efendim,beni siz var ettiniz(haşa canım ne münasebet,uçtum iyice),eğer kıyıdan köşeden okunduğunu bilmesem büyük bi istikrarla yazmaya devam etmezdim...Hem..
......
...hem..
......
....
Ay olmuyo günlük,beceremiyorum veda yazısı neyim yazmayı.
Veda yazısı??
Evet evet veda yazısı..Bundan sonra 'yazı ekle' köşesini sadece yeni adresimi yazmak için kullanıcam.
Yeni adres?
Evet..En az 3 en fazla 6 ay sonra yeni bi adresle karşınızda olucam.
Yeni elif olarak kozadayım şuan.O zamana kadar dünyalar güzeli bi kelebek olup çıkıcam inşallah..
Attığınız yorumlar yayınlanmıcak,eğer msn adresinizi yazarsanız yeniden yazmaya başladığımı bi maille haber verebilirim.
Neyse günlük..bu yazı bişeye benzemedi..Bari 'bi gün yazarım' diye sağa sola kaydettiğim yazıları yaziim kısa kısa
                      
DOĞUMGÜNÜ
Evet günlük,25 haziranda doğum günüm var.Taaaaaaaaamm 18 yaşıma basıcam.Onsekiizzz..Küçükken evcilik oyunlarında 'ben de onsekiz yaşındaymışım' dediğim yaş..
Umarım 'iyiki doodun üçlefe' mesajlarını çok görmezsiniz.Bende aynı şeyi söylüyorum
İyi ki doğdum,etrafımdakilere neşe saçtım..Son yazımız di mi blog,mütevazi olmaya gerek yok.Hayatına girdiğim herkese iyi kötü(ki daha çok iyi) izler bıraktığımı düşünüyorum.Ben olmasaydım ne yaparlardı acaba?
 Zeynep; mesela,ben ve didem olmasaydı aynı zeynep mi olurdu?
Hiç sanmıyorum.Kendisi de hep söylerdi;
'insanlara güvenmeyi sizinle öğrendim'
Ben de ondan çook şey öğrendim.Her an kavga etme potansiyeline sahip olsak da seni çooook seviyorum Zeynep.Moralim bozuk olduğunda gözyaşlarıyla kapısına dayandığım tek kişisin.Hatta kızdığım kişi sen olsan bile kapısına dayandığım kişisin.'ayrılık' kelimesini aynı ortamda mecburiyetten biraraya gelmiş okul arkadaşları der.Biz ortaokulda ayrıldık sonra daha iyi yapıştık,unuttun mu??Belli etmiyorum ama çok kızıyorum bu lafına.Bi daha söyleme lütfen,üzüyosun beni..
Ailem; Durmadan yaptığı esprilerle en kötü anda bile onları güldüren evin küçük,şımarık kızı olmasaydı hayatları ne kadar da boş olurdu.
Annem gibi asi babam gibi uysal iki insanın karışımı olarak gayet uyumlu bi çocuk sayılırım.Aslında çocuk sayılmam.Dedim ya 18!!
gülperi; Benim biricik öğrencim..Samimi olmaya başladığımız 2008 nisanından bugüne kadar ona insanları takmama,el alem ne der aldırmama,carpe diem dersleri verdim.O da buna karşılık bana kayıncaktan ters çıkmayı öğretti=)
Kbr; öyle bi başlık açmıcaktım ama nasolsa kapattık bloğu,bi daha nerede görücem..Ona,diğer insanlara karşı burnunu kaldırıp 'hıh' demesini öğretmiştim.Hala uyguluyomudur bilinmez ama bence büyük bi nimet.Ayrıca okuyodur eminim o okumuyosa bile karıcığı okuyup ona iletir zaten;sana karşı bi kızgınlığım yok,tanıyosun zaten beni.Görebildiğim herkese söylüyorum;eğer varsa sana da hakkımı helal ediyorum.Karşılıklıdır umarım..
                                KISIR DÖNGÜ
Bi insan bi hata yapıyosa sonra pişman olup ağlayıp dövünüp aynı hatayı tekrarlıyosa sonra yine pişman olup zırlamaya başlıyosa ve sonra yine aynı hatayı tekrarlıyosa ve 'niye hep böyle oluyo?Ühhüü' diyosa o insan mutsuz olmayı hakediyodur.Aynı zamanda alabildiğine salaktır.Peki neden bunu söyleyince suçlu olan ben oluyorum??
                         
                 
SON ZAMANLAR
Son zamanlarda kafese tıkılmış kuş gibi hissediyorum kendimi.Sadece sahibini çok sevdiğinden açık olan pencereyi görmezden gelen ürkek bi güvercin gibi
..
           
                        BAŞLIKSIZ
Geçen biri sordu 'aman elif bebeleri ağlatmaktan köpekleri havlatmaktan zevk mi alıyosun?'
Haklısın arkadaşım,bundan sonra susuyorum
         
                                 ÜÇ GÜNLÜK DÜNYA
Kardeşim nefret ediyorum bu sözden..Allah sana ömür vermiş,yıllar yılı yaşamışsın daha nice yıllar yaşıcaksın sen hala utanmadan 'üçgün'diye burun kıvırıyosun.Böylelerini var ya..
                                     
KAĞITHANE
Bu nasıl bi değişimdir böyle..Okula başladığım yıllardaki kağıthaneyle bugünkü harika yer arasında dünyalaaaaarr fark var.Geçen seçimlerde bi aday çıkıp 'kağıthanede otel yok,sinema yok' demişti.Be adam gözün doysun.Bundan 5 sene öncesine kadar oturulacak iki düzgün masası olan lokanta bile yoktu nerdeyse,tiyatro salonunu yapay göletli piknik-mesire alanını saymıyorum bile,sinema dediğin nedir ki?
Ayrıca otele çok meraklıysan on onbeş dakikalık yolda levent var,şişli var...
Öyle günlük,laf söyletmem Fazlı Kılıç'a..
               
OKULUN SON GÜNÜ HOŞLANDIĞIN ÇOCUĞA AÇILMAK
Iyy ne aptal olaydır o.Açıldın da nooldu,okul bitti giden gitti..Aklın nerdeydi bunca zamandır?
Bi insana sevdiğini söylemek için neden illa herşeyin bitmesi beklenir??
                    SENİ SEVİYORUM
Bu kelimeyi duymadan sevildiğini anlayamayan insanlar olduğuna inanabiliyomusun günlük?
Nee!
Yoksa sende mi onlardan birisin?
Kapat bakiim sayfayı,gözüm görmesin..
                       
    BU SENE
Bu sene çook şey öğrendim ama en önemlisi 'insanlar değişir' oldu.Tamam bunu hep biliyodum ama ciddi ciddi öğrenmem iyi oldu.İnsanlar değişir düşüncesiyle affetmeyi de nefret etmeyi de öğrendim,ihtiyacım varmış
Önem sırasına göre gidersek
2)Kendine güvenin pekçok şeyden önemli olduğunu öğrendim.Çok başarılı insan tanıyorum ama kendisinin başarısız olduğuna öyle inandırmış ki kendini istediği şeyin önündeki tek engel kendisi.Aynı zamanda az kişi tanıyorum ki çok başarılı olmasa da kendine inancı tam.Ve sırf bu yüzden ilk örnekteki pekçok insanı geçen..
3)Hastanenin bambaşka bi yer olduğunu,sağlığın aşktan meşkten dertten dersten çok daha önemli olduğunu
4)Duymak istemediğin şeylere kulağını kapatıp 'boşver,havlar havlar susar' demenin ne büyük lütuf olduğunu.Eğer bunu öğrenmeseydim
o kadını çoktan boğmuştum.Kurtlar vadisindeki Çakır derdi ya 'ha bir ha bin'.Bende hazır elimi kana bulamışken bikaç kişiyi daha öldürebilirdim...
5)Kin tutmanın sigarayla bağlantısı olduğunu öğrendim.İkisine de bi kapılan bi daha zor bırakır,ikisi de yavaş yavaş öldürür
6)Adamı yorsa da insanlara anlamanın ve onlara hak vermenin gerekli olduğunu,
 7)Nostaljik şarkıların yerini asla 'sevgilimi koluma takarım,olmadı bi de miyami yaparım' türevi saçma şarkıların alamayacağını
8)Ağlamayan bebeğe meme vermezler sözünün gerçekliğini
9)Büyümenin sancılı bi iş olduğunu
                          
öğrendim..
Böyle önemli şeyleri neden öğretmezler ki okulda??

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !